Upcoming Runners

24 Apr 2024 Broadmeadow

Race Time Saddle Cloth Horse Distance Jockey Weight
7. SHARP OFFICE MAIDEN PLATE 4:20 pm 3 Buffett 1250m  (6) Tyler Schiller 58.5 kg
7. SHARP OFFICE MAIDEN PLATE 4:20 pm 4 Captain Furai 1250m  (3) Zac Lloyd 58.5 kg
7. SHARP OFFICE MAIDEN PLATE 4:20 pm 5 Determination 1250m  (8) Chad Schofield 58.5 kg

25 Apr 2024 Beaudesert

Race Time Saddle Cloth Horse Distance Jockey Weight
4. TAB WE'RE ON Maiden Plate 2:19 pm 5 Wing Nut 1400m  (5) Ryan Wiggins 57.5 kg

25 Apr 2024 Flemington

Race Time Saddle Cloth Horse Distance Jockey Weight
5. ANZAC Day Stakes 3:20 pm 10 Narbold 1400m  (1) Craig Williams 54 kg
6. VRC St Leger 3:55 pm 11 Ahuriri (NZ) 2800m  (12) Damian Lane 56 kg
7. WGCDR Ian Bayles DFC 4:30 pm 19 Heed The Omens 1600m  (13) 55.5 kg

25 Apr 2024 Gosford

Race Time Saddle Cloth Horse Distance Jockey Weight
4. BLUE HAVEN POOLS CLASS 1 & MAIDEN PLATE 2:15 pm 8 She's Got Veuve 2100m  (2) Lee Magorrian 55.5 kg

25 Apr 2024 Randwick (Kensington)

Race Time Saddle Cloth Horse Distance Jockey Weight
1. THE PASSCHENDAELE PLATE 12:45 pm 11 Rubikins 1100m  (4) James McDonald 55 kg
1. THE PASSCHENDAELE PLATE 12:45 pm 9 Pippie Beach 1100m  (11) Tim Clark 55 kg
2. THE HOME FRONT HANDICAP 1:20 pm 11 Sensory 1400m  (12) James McDonald 56.5 kg
5. KOKODA TRAIL HANDICAP 3:05 pm 4 Cabaca 1550m  (2) James McDonald 59 kg
5. KOKODA TRAIL HANDICAP 3:05 pm 9 Bright Red 1550m  (4) Tyler Schiller 56 kg
8. BEERSHEBA HANDICAP 4:50 pm 10 Sensory 1550m  (6) Dylan Gibbons 58 kg
8. BEERSHEBA HANDICAP 4:50 pm 1 Kadavar (NZ) 1550m  (10) Angus Villiers 60.5 kg
8. BEERSHEBA HANDICAP 4:50 pm 6 Bright Red 1550m  (5) Tim Clark 58 kg

27 Apr 2024 Caulfield

Race Time Saddle Cloth Horse Distance Jockey Weight
10. DCE Handicap 5:05 pm 17 Wineglass Bay (IRE) 1400m  (4) Zac Spain 54 kg
10. DCE Handicap 5:05 pm 8 Born A King (GB) 1400m  (13) Luke Currie 55.5 kg

27 Apr 2024 Eagle Farm

Race Time Saddle Cloth Horse Distance Jockey Weight
6. LADBROKES MICK DITTMAN PLATE 2:33 pm 3 Tellez (NZ) 1000m  (2) Jake Bayliss 57 kg
8. MORETON HIRE BRISBANE MILE QUALITY Handicap 3:47 pm 3 Oscar Zulu 1600m  (11) Jim Byrne 56.5 kg
9. AQUIS STALLIONS PRINCESS STAKES 4:23 pm 10 Little Jeanie (NZ) 1600m  (16) Martin Harley 56.5 kg
9. AQUIS STALLIONS PRINCESS STAKES 4:23 pm 11 Firestorm (NZ) 1600m  (13) Mark Du Plessis 56.5 kg
9. AQUIS STALLIONS PRINCESS STAKES 4:23 pm 14 Miss Chenery 1600m  (17) Jim Byrne 56.5 kg
9. AQUIS STALLIONS PRINCESS STAKES 4:23 pm 15 Kenyada 1600m  (14) Jake Bayliss 56.5 kg
9. AQUIS STALLIONS PRINCESS STAKES 4:23 pm 7 Mare Of Mt Buller 1600m  (18) Damien Thornton 56.5 kg

27 Apr 2024 Kembla Grange

Race Time Saddle Cloth Horse Distance Jockey Weight
2. CANADIAN CLUB SUPER MAIDEN PLATE 1:00 pm 9 Glebe (NZ) 1500m  (8) Lee Magorrian 56.5 kg
3. BALTER 2YO MAIDEN PLATE 1:35 pm 15 Lazzura 1200m  (4) Jeff Penza 55 kg
3. BALTER 2YO MAIDEN PLATE 1:35 pm 2 Althoff 1200m  (20) 57 kg
3. BALTER 2YO MAIDEN PLATE 1:35 pm 4 Jolly Good Fellow 1200m  (3) Lee Magorrian 57 kg
3. BALTER 2YO MAIDEN PLATE 1:35 pm 6 Amelita 1200m  (19) Grant Buckley 55 kg
6. CARLTON DRAUGHT MAIDEN HANDICAP 3:20 pm 12 Resilient Miss 1300m  (2) Jeff Penza 55.5 kg
6. CARLTON DRAUGHT MAIDEN HANDICAP 3:20 pm 8 Pippie Beach 1300m  (7) Lee Magorrian 57 kg

27 Apr 2024 Morphettville

Race Time Saddle Cloth Horse Distance Jockey Weight
7. Sportsbet Australasian Oaks 3:37 pm 11 Concello 2000m  (6) James McDonald 56 kg
8. Sportsbet Robert Sangster Stakes 4:12 pm 5 Roots 1200m  (9) James McDonald 56.5 kg

27 Apr 2024 Rosehill Gardens

Race Time Saddle Cloth Horse Distance Jockey Weight
1. ATC BOOKMAKERS RECOGNITION DAY HANDICAP 11:30 am 12 Amelita 1100m  (8) Rachel King 55 kg
1. ATC BOOKMAKERS RECOGNITION DAY HANDICAP 11:30 am 13 Collerette 1100m  (12) Jay Ford 55 kg
1. ATC BOOKMAKERS RECOGNITION DAY HANDICAP 11:30 am 3 Althoff 1100m  (9) Dylan Gibbons 57 kg
1. ATC BOOKMAKERS RECOGNITION DAY HANDICAP 11:30 am 7 President 1100m  (11) Nash Rawiller 57 kg
3. PHILLIP PICONE HANDICAP 12:40 pm 9 Unusual Legacy (NZ) 1500m  (4) Amy McLucas 56.5 kg
5. DENNIS JAMIESON HANDICAP 1:50 pm 11 Demiana 1300m  (1) Jay Ford 54.5 kg
6. HOT ROD & CUSTOM SHOW HANDICAP 2:25 pm 12 Ravenclaw 1200m  (17) Rachel King 56 kg
6. HOT ROD & CUSTOM SHOW HANDICAP 2:25 pm 14 Tannenburg 1200m  (11) Regan Bayliss 55.5 kg
6. HOT ROD & CUSTOM SHOW HANDICAP 2:25 pm 7 Cigar Flick 1200m  (6) Nash Rawiller 57 kg
7. FAREWELL JAMES ROSS SPRINT 3:00 pm 15 Kazou 1100m  (12) Jay Ford 52.5 kg
7. FAREWELL JAMES ROSS SPRINT 3:00 pm 1 Age Of Kings (IRE) 1100m  (3) Amy McLucas 60.5 kg
8. VALE LONHRO HANDICAP 3:35 pm 15 Wineglass Bay (IRE) 1500m  (9) 53 kg
8. VALE LONHRO HANDICAP 3:35 pm 16 Foniska (IRE) 1500m  (5) Rachel King 52 kg
8. VALE LONHRO HANDICAP 3:35 pm 17 Pervade (GB) 1500m  (12) 52 kg
8. VALE LONHRO HANDICAP 3:35 pm 4 Waterford (IRE) 1500m  (2) Nash Rawiller 58 kg
8. VALE LONHRO HANDICAP 3:35 pm 6 Kukeracha (NZ) 1500m  (10) Amy McLucas 57.5 kg
9. MATT BEHRMANN HANDICAP 4:15 pm 10 Gan Teorainn (IRE) 1800m  (3) Zac Lloyd 53.5 kg
9. MATT BEHRMANN HANDICAP 4:15 pm 6 Political Debate 1800m  (13) Sam Clipperton 55.5 kg
9. MATT BEHRMANN HANDICAP 4:15 pm 7 Pervade (GB) 1800m  (11) Regan Bayliss 55 kg
10. LUKE LUCAS HANDICAP 4:50 pm 10 Gracilistyla 1300m  (14) Dylan Gibbons 58 kg
10. LUKE LUCAS HANDICAP 4:50 pm 13 Ivan's Hero 1300m  (10) Zac Lloyd 57 kg
10. LUKE LUCAS HANDICAP 4:50 pm 17 Atlantic Ocean 1300m  (16) 55 kg
10. LUKE LUCAS HANDICAP 4:50 pm 3 Buillt 1300m  (1) Amy McLucas 59.5 kg
10. LUKE LUCAS HANDICAP 4:50 pm 7 Starman 1300m  (4) Nash Rawiller 59 kg
10. LUKE LUCAS HANDICAP 4:50 pm 9 Able Willie 1300m  (15) Jay Ford 58 kg
0
    0
    Shopping Bag
    Your Shopping Bag is emptyReturn to Shop